artsquad.pl

Codzienna porcja wiadomości z Polski i ze świata

Cztery korzyści z czytania książek

Czytanie ma wiele korzyści, mimo to ludzie nie chcą czytać bo uważają, że nic im to nie da. Niektórzy nawet twierdzą, że to zajęcie jest nie dość, że nudne, to jeszcze niebywale męczące. Nie jest tak, a korzyści jakie płyną z czytania, są zachęcające.

1. Czytanie zwiększa słownictwo.

Nie ważne jaki rodzaj książek wybieramy, czytanie powprawia nasze słownictwo. Zawsze znajdzie się słowo, którego nie znaliśmy, albo takie z którego nie korzystaliśmy. A jeśli nie słowa to ich kombinacje, związki frazeologiczne itd.

2. Pobudzanie wyobraźni

Nie ważne czym się zajmujemy na co dzień, w jakim wielu jesteśmy, ani co lubimy robić. Wyobraźnia jest ważna, a książki pobudzają wyobraźnie. Życie bez niej byłoby po prostu szarą rzeczywistością, która nie zawsze jest zadowalająca i wystarczająca.

3. Poprawa ortografii i interpunkcji

Książki zawsze są sprawdzane przez osoby, które dbają by nie posiadały one błędów. Jeśli chcemy poprawić naszą ortografię lub interpunkcję to warto zacząć sięgać po książki. Nasz wzrok podążając po kolejnych słowach dostarcza do mózgu informację jak pisać poprawnie. Jest to po prostu nauka bez wysiłku.

4. Ciekawe tematy do rozmów

Bez względu na to czy nasi znajomi i rodzina czytają, czy też nie. O książkach można rozmawiać bardzo długo i ze zróżnicowanym towarzystwem. Możemy o książce opowiedzieć, podyskutować, albo przekonać kogoś by po nią sięgnął. Często z książek możemy wynieść na tyle cenne informację by temat ciągnął się godzinami.