artsquad.pl

Codzienna porcja wiadomości z Polski i ze świata

Jak wybrać pachnącą świecę?

Podoba Ci się jej miękkie ciepło, mocny zapach i design coraz bardziej zintegrowane z dekoracją? Zapachowa świeca ugruntowała się na przestrzeni lat w naszych domach i nie wyobrażamy sobie zimy bez zapalenia małej świeczki w salonie lub sypialni. Czasami obiekt dekoracyjny, a czasami twórca stonowanej atmosfery.

Świeca stała się istotnym elementem, a wybór zapachów wciąż ewoluuje, w szczególności dzięki perfumiarzom, którzy przez cały rok konkurują w wyobraźni o tworzenie nowych zapachów. Ale czy naprawdę wiesz, co kupujesz i jak dokonywać właściwych wyborów, jeśli chodzi o świece zapachowe?

Albo wysokiej jakości świeca albo wcale.

Zanim wpadniesz do sklepu lub w Internecie, aby „obrabować” dział świec zapachowych, ważne jest, aby zastanowić się nad jakością produktu, który zamierzasz zintegrować w swoim kokonie. Świece wewnętrzne są wykonane z mniej lub bardziej naturalnych wosków, zgodnie z wyborem producenta. Często produkty niskokonsumpcyjne składają się z perfum i barwników chemicznych i są wykonane z wosku złej jakości.

W tej dziedzinie wiadomo, że lepiej jest wybrać możliwie najbardziej naturalny wosk, aby uniknąć problemów z emanacją podczas spalania. Istnieją różne rodzaje wosków naturalnych typu roślinnego lub zwierzęcego (wosk pszczeli), które są zarówno jakościowe. Jeśli chodzi o knot, świeca jakościowa będzie na ogół wykonana z czystej bawełny, co jest oznaką jakości produktu.

A co z zapachem świecy?

Po sprawdzeniu jakości świecy zapachowej nadszedł czas na wybór jej zapachu! Od teraz twórcy świec nie ograniczają się już tylko do prostych „waniliowych” lub „czerwonych owoców”. Oferują one szeroką gamę zapachów, które różnią się w zależności od pory roku. Wnoszą delikatny zapach do Twojego domu przez cały rok. Aby się nie nudzić, lepiej wybrać kilka z nich, tak aby można było zmieniać zapachy z jednego tygodnia na drugi. Niektóre marki, oferują wkłady do świec, aby utrzymać pojemnik i zmienić świecę po jej zakończeniu. Jest to rozwiązanie, które obniża koszty zakupu, ale także nie pozwala pozbyć się świecy po jej zakończeniu, jak to często robimy.