artsquad.pl

Codzienna porcja wiadomości z Polski i ze świata

azja

Jakie meble i przedmioty do dekoracji w stylu azjatyckim?

Nadszedł czas, aby zmienić wystrój wnętrza, a ty zdecydowałeś się na coś azjatyckiego. Podobał ci się już wstępnie ten styl, słyszałeś gdzieś, że jest idealny do relaksu, a może po prostu zahaczasz o japońską kulturę. Tak czy inaczej, podjęcie decyzji jest dobre, ale nie wiesz od czego zacząć. Co wziąć, co naprawdę przywołuje Azję. A co dopiero wychodzi przez pryzmat klisz, przez które patrzymy na te odległe kraje?

Azjatycka dekoracja: kwestia smaku.

Tak więc oczywiście, przywołując azjatycką dekorację, każdy ma swój własny pomysł, ponieważ jest to nie tylko japońska dekoracja. To także chińska, tajska czy indyjska. Podobieństwa między dekoracjami japońskimi i indyjskimi będą znacznie rzadsze. Dlatego skupimy się w szczególności na Azji Wschodniej. Oczywiście, czasem będzie można dopasować elementy z jednego kraju do dekoracji z innego. Na przykład z miejsca specjalizującego się w katanie, aby kupić japoński miecz.

Jeśli oczywiście dekoracje nie są takie same w poszczególnych krajach, to większość z tych krajów ma splecioną historię, która prowadzi do bardzo podobnej kultury. To trochę tak, jakby istniało wiele punktów wspólnych w kulturze wszystkich krajów Europy Zachodniej, od Portugalii po Niemcy i Włochy.

Punkty wspólne w Azji Wschodniej.

Pierwszą rzeczą, którą kraje Azji Wschodniej mają wiele wspólnego, jest religia. Buddyzm jest rzeczywiście nadal niezwykle popularny w tych krajach i nierzadko zdarza się, że stylizowane przedstawienia wiszą na ścianach lub umieszczane są wszędzie tam, gdzie się je znajdzie, o ile jest w pełni widoczne.

Inny wielki wspólny punkt pochodzi z rolnictwa, a to jest bonsai! Roślina ta, występująca w wersji „karłowatej”, mierząca od 13 do 23 centymetrów, lub w większej wersji łatwo przekraczającej 1,5 metra, pomaga nadać bardzo azjatycki ton każdemu pomieszczeniu.

Zapomnij o meblach pomalowanych na fantazyjne kolory. Większość mebli zachowa bardzo stonowane odcienie, od bardzo jasnego drewna do czerni, i będzie tak naturalna. Jak to tylko możliwe: zapomnij o plastikowych i gładko malowanych meblach, wolisz drewniane.

Należy również unikać tapet zbyt europejskich. W krajach azjatyckich lepiej jest wybrać gołą, dobrze utrzymaną ścianę, zwykle pomalowaną na biało, a następnie ozdobioną.