artsquad.pl

Codzienna porcja wiadomości z Polski i ze świata

Lecznicza moc zapachowych substancji

Olejki eteryczne, które są wykorzystywane m.in w aromaterapii, to nic innego jak ekstrakty z roślin. Substancje te wchodzą w skład np. kosmetyków, leków czy pokarmów. Warto jednak nadmienić, iż nie są one prawdziwymi olejkami ze względu na brak kwasów tłuszczowych, co jednak sprawia, że olejki eteryczne nie pozostawiają tłustych plam ani nie sprawiają wrażenia lepkości na dłoniach.

Jak zatem korzystać z ich właściwości we własnym domu? Przykładowo: olejek lawendowy będzie pomocny przy otarciach, pęcherzach, ranach, bólach głowy oraz ukąszeniach owadów. Warto zainteresować się tym tematem, gdyż po raz kolejny często niedoceniana natura przychodzi nam z pomocą. Jednak przed zastosowaniem jakiegokolwiek olejku należy sprawdzić, poza jego właściwościami, sposób użycia, aby zachować wymagane środki ostrożności.

Przy zakupie olejków eterycznych warto zainteresować się czy nie są one podrobione. Substancje te powinny być przechowywane w ciemnych buteleczkach a ich cena, zależnie od rodzaju, waha się od kilkunastu do kilkuset złotych. Należy też sprawdzić w zaufanych źródłach informacje o producencie. Ceny olejków, które niejednokrotnie wprawiają nas w zdumienie, wiążą się z unikalnością tych substancji. Dzieje się tak, ponieważ do przygotowania potrzeba dużej ilości materiału źródłowego, z którego tworzy się esencję. Jednakże każdy z nas zdaje sobie sprawę, że zdrowie jest najlepszą inwestycją.

Właściwości olejków eterycznych są odkrywane przez coraz większą grupę konsumentów. Jeśli więc cenisz sobie naturalne metody dbania o zdrowie, a jednocześnie uwielbiasz niezwykłe zapachy, olejki eteryczne są produktem właśnie dla Ciebie!

Olejek eteryczny serdecznika

Ziele serdecznika, choć niezbyt zachęca swym zapachem, może się dla każdego z nas okazać wyjątkowo cennym wsparciem w codziennej walce o zdrowie. Co warto wiedzieć na temat tak ciekawej rośliny, jaką jest serdecznik? Jakie przypadłości możemy pokonać przy jej pomocy?

Wiadomo, że serdecznik to roślina lecznicza, która zawiera wiele zbawiennych dla naszego zdrowia substancji. Saponiny, flawonoidy, garbniki, antocyjany i olejki eteryczne – oto wybrane składniki, dzięki którym ziele to może wspierać nas w walce o utrzymanie dobrej formy. W jaki sposób można z niego korzystać?

Serdecznik dość często pojawia się w ziołowych mieszankach, w których spotyka się z takimi darami natury, jak głóg czy kozłek lekarski. Takie mieszanki często są zalecane tym osobom, które mają problemy ze stresem, napięciem nerwowym lub z sercem. Kuracje ziołowe, w których pojawia się ziele serdecznika, mogą nam też pomagać w walce ze zbyt wysokim ciśnieniem krwi. Po ziele to mogą też z powodzeniem sięgać te osoby, które szybko się męczą, oraz te, które mają problemy z ogólnym osłabieniem organizmu. Dzięki ziołowej kuracji z serdecznikiem mogą szybciej odzyskać dobrą formę i czerpać z życia jeszcze więcej radości.