artsquad.pl

Codzienna porcja wiadomości z Polski i ze świata

Podstawy francuskiego stylu wiejskiego

Francuski styl w stylu wiejskim wyłonił się z malowniczych wiosek na południu Francji i stał się jednym z najpopularniejszych stylów projektowania wnętrz na całym świecie. Wygląd jest swobodny, zachęcający i bezproblemowy. Urok tkwi w rustykalnym charakterze mebli i akcesoriów oraz łatwej, wesołej kombinacji kolorów. Projektowanie wnętrz może być dla każdego, bez względu na budżet.

Kolor jest ważny w każdym planie wnętrz, który masz, a dotyczy to zwłaszcza francuskiego stylu wiejskiego. Kolory najbardziej kojarzone z tym stylem to zielenie, jasne żółcienie i złoto, rdzawa czerwień i plamy błękitu, różu i lawendy. Te kolory tworzą jasne i wesołe otoczenie, jednocześnie pozwalając lśnić naturalnemu rustykalnemu drewnu i kutym żelazom związanych z francuskimi meblami.

Nacisk na meble kładzie się na rustykalny charakter – nie musi być idealny. Poszukaj mebli o niskim połysku i naturalnym wyglądzie. Często stosuje się ciemne drewno, podobnie jak kawałki, które zostały okrojone i pomalowane na biało lub miękko zielony kolor.

Kute żelazo i metal w trudnej sytuacji są również ważną częścią stylu francuskiego. Poszukaj lamp z kutego żelaza lub w trudnej sytuacji, stołów i zegarów.
Wyszukaj w lokalnych sklepach z antykami i pchli targ skarby, takie jak francuskie słoiki apteczne, pseudo-francuskie oznakowanie stacji kolejowej, a nawet meble. Pamiętaj, że nacisk kładziony jest na swobodny i gościnny, więc kilka niedoskonałości tylko uczyni twój styl bardziej przekonującym.
Żaden dom we francuskim kraju nie byłby kompletny bez kwiatów. Każdy rodzaj kwiatów, które lubisz, będzie dobrze tu działał, ale nie zapomnij dołączyć tu i tam lawendy, aby naprawdę poczuć francuską wieś.