artsquad.pl

Codzienna porcja wiadomości z Polski i ze świata

Pościel z jedwabiu dla mnie

Jaką pościel wybiorę? To zależy. Czy to ma być pościel na gorące lato, czy na czas zimy? Pościel na lato powinna być cieniutka, lekka i zwiewna, najlepiej gdyby przy dotyku chłodna. Taka pościel, chłodna, delikatna to pościel satynowa lub pościel jedwabna. Te materiały są śliskie, gładkie, przyjemne w dotyku. Nie są to tanie pościele, jednak uważam, że warto, na pewno kupię, choć jeden komplet. Ekskluzywna pościel satynowa czy tez jedwabna to sama przyjemność w dotyku, dlatego sobie taką sprawię. Przecież zdrowy, niezakłócony sen to samo zdrowie, a zdrowie to najważniejsza rzecz. Satynowa poduszka, satynowa kołdra, satynowe prześcieradło to to, czego potrzebuję do szybkiego oddania się w objęcia Morfeusza w gorąca, parną letnią noc.

Na zimę jednak zmieniam pościel na pościel ciepłą. Ciepła pościel w zimę otuli, miło ukołysze do snu. Mam komplet pościeli frotte, pościel z kory. Te pościele łatwo się pierze i nie trzeba prasować. To idealne pościele dla dzieci.

W sklepach jest duży wybór kompletów; jednokolorowe, wzorzyste, o kolorach stonowany i bardziej wyrazistych, we wzory geometryczne, kwiatowe, futurystyczne, fantazyjne, z postaciami z bajek, kreskówek. Każdy coś wybierze dla siebie. Ja lubię pastelowe. Takie mam.