Praktyczność jedwabiu

Jedwab to materiał luksusowy, kojarzący się z delikatnością i zwiewnością. I faktycznie jest to prawda, niemniej nie można o jedwabiu powiedzieć, że jest on niepraktyczny w codziennym użytkowaniu. Sam materiał posiada rodzaj splotu, który sprawia, że przy swojej lekkości jest on wytrzymały. Ręcznie malowane jedwabie dodatkowo są utrwalane termicznie, co nie tylko wzmacnia włókna, ale gwarantuje także trwałość żywych kolorów przez długi czas.

Dzięki powyższym zabiegom nie tylko jedwabne dodatki do ubioru, takie jak szale czy chusty, ale także odzież i firany okazują się być niezwykle wdzięcznymi produktami w codziennym użytkowaniu. Oczywiście z racji na swój luksusowy charakter jedwab traktujemy inaczej, obchodzimy się z nim troszkę ostrożniej, ale pamiętając o podstawowych zasadach konserwacji będziemy się cieszyć swoim jedwabiem jak każdym innym produktem z innego materiału.

Podstawowe zasady konserwacji:

- jedwab przepieramy na bieżąco, nie pozwalając ewentualnym plamom na głębokie wniknięcie we włókna
- pierzemy tylko ręcznie w letniej wodzie
- zamiast proszku używamy płynu do płukania tkanin - sprawi on, że Twój jedwab nie tylko nie ulegnie zniszczeniu ale będzie także pięknie pachniał
- wyżymamy bardzo delikatnie nie gniotąc zbytnio materiału
- jedwab rozwieszamy na suszarce bez żadnych zagnieceń, pozwoli to uniknąć zniszczenia (odkształcenia) włókien
- prasujemy lekko wilgotne na wysokiej temperaturze żelazka - materiał będzie niezwykle gładki i błyszczący.