artsquad.pl

Codzienna porcja wiadomości z Polski i ze świata

Własnoręcznie robione ozdoby

Aby ozdobić nasz pokój lub inne pomieszczenie w gospodarstwie domowym nie trzeba zawsze kupować drogich przedmiotów. Własnoręcznie robione ozdoby, to ozdoby które można wykonać samemu. Właściwie to bardzo dużo ozdób można wykonać samemu. Chodzi tutaj jednak o to, aby można było je wykonać bez drogich i trudno dostępnych materiałów. Skupimy się na materiałach, które są tanie i ogólnodostępne. Masa solna, to materiał plastyczny, który z pewnością zna wiele osób na całym świecie.

Praktycznie każde dziecko w przedszkolu lub szkole podstawowej lepiło ozdoby z tego właśnie materiału. Masa ta jest łatwa do sporządzenia oraz wykonać ją można z materiałów, które każdy znajdzie w swoim własnym domu. Tworzenie ozdób za pomocą tego materiału nie jest żadnym większym problemem, ponieważ jest to czysta zabawa. Szycie ozdób, to kolejny sposób na wykonanie ozdób samemu. Z reguły do ich wykonania nie potrzebujemy drogich materiałów.

Wystarczy kawałek materiału, nitka, igła, wełna. Następnym krokiem jest wycięcie za pomocą nożyczek wzoru, który następnie należy zszyć. W trakcie szycia do ozdoby należy umieścić wełnę lub watę. W taki sposób można wykonać np. misie dla dziecka. Własnoręcznie robione ozdoby są bardzo wyjątkowe, ponieważ osoby, które je robią, robią to samodzielnie. Sprezentowanie innej osobie przedmiotu, który wykonaliśmy samodzielnie jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ zauważy ona z pewnością, że zależało nam na wykonaniu dla niej prezentu. Masa solna umożliwia tworzenie wielu ciekawych ozdób.