artsquad.pl

Codzienna porcja wiadomości z Polski i ze świata

Wypoczynek w Bieszczadach.. A może kamperem?

Ustrzyki Górne to niewielka miejscowość turystyczna leżąca na południu Polski niedaleko granicy z Ukrainą. Jeszcze do niedawna była to ostoja miłośników wędrówek górskich, jednak ze względu na rozwój infrastruktury turystycznej obecnie można tu spotkać coraz więcej turystów przyjeżdżających na wycieczki po nizinach.

Baza noclegowa, która działa w Ustrzykach Górnych jest bardzo zróżnicowana – nocleg można znaleźć zarówno w schronisku o standardzie turystycznym w którym przeważają pokoje wieloosobowe, jak i w luksusowym pensjonacie. Tanie noclegi oferuje również lokalne pole namiotowe oraz dom wypoczynkowy zlokalizowany przy pobliskiej parafii.

Na wycieczkę można też się wybrać kamperem. Wyjazd tego typu ma to do siebie, że nie musimy się martwić o bazę noclegową, wszak mamy przecież kampera – czyli nasz dom na kółkach.

A co z ludźmi, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup kampera? Otóż istnieją wypożyczalnie kamperów. Za stosunkowo niewielkie pieniądze można wynająć kamper na okres kilku dni.

W Ustrzykach Górnych znajduje się węzeł szlaków turystycznych. Można stąd dojść między innymi na Tarnicę przez Szeroki Wierch, na Rawki oraz na Połoninę Caryńską. Większość szlaków nie sprawia trudności nawet tym, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z górskimi wędrówkami. Podczas wędrówek można odpocząć w drewnianych wiatach zlokalizowanych mniej więcej w połowie wędrówki na szczyt.

Bieszczady to wyjątkowe góry, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Przepiękne widoki, czyste powietrze oraz niesamowity klimat bieszczadzkich schronisk sprawiają, że nawet krótki pobyt w tym miejscu na długo zapada w pamięci.

Nie ważne czy zdecydujecie się na klasyczną wycieczkę, na własną rękę samochodem, czy wynajęcie kampera z wypożyczalni. Wycieczka w Bieszczady z pewnością pozostanie niezapomnianym przeżyciem.